• KARIERA

    Grupa CTL Logistics to dynamicznie rozwijająca się firma, to także duża i nowoczesna organizacja realizująca od dwudziestu lat powierzone zadania w zakresie logistyki dla przemysłu.

    Branża kolejowa wymaga od naszych pracowników specyficznych kwalifikacji i umiejętności związanych z obsługą składów pociągów i infrastruktury kolejowej oraz ich systematycznego rozwoju.

    Dla wielu z naszych ludzi praca na kolei to realizowanie pasji. CTL pomaga realizować tę pasję również osobom, które zaczynają swoją drogę zawodową i chcą związać się z koleją. Posiadamy własną szkołę otwierającą drzwi do zawodu Maszynisty, Pomocnika Maszynisty i pokrewnych

    Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowiska:

  • Dyżurny Ruchu

    Miejsce pracy: bocznice KWK Mysłowice- Wesoła

    Opis stanowiska:
    • kierowanie ruchem pociągów w obsługiwanym rejonie,
    • zarządzanie i nadzorowanie pracą nastawniczego, drużyn manewrowych zgodnie z ustawą o transporcie kolejowym,
    • prowadzenie dokumentacji służbowej związanej z pracą w okręgu nastawczym,
    • dbanie o bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywania czynności technicznych na torach bocznicy.
    Wymagania:
    • świadectwo złożenia egzaminu kwalifikacyjnego na stanowisko dyżurnego ruchu,
    • stan zdrowia pozwalający na wykonywanie zawodu,
    • znajomość przepisów i instrukcji związanych z prowadzeniem ruchu pociągów,
    • umiejętności: pracy zespołowej, organizacyjne.
    Oferujemy:
    • ciekawą pracę w nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się firmie
    • pakiet świadczeń socjalnych
    • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
    • możliwość doskonalenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego

  • Maszynista Pojazdów Trakcyjnych

    Miejsce pracy: możliwość zatrudnienia na terenie całego kraju

    • obsługa pojazdu trakcyjnego w zakresie pracy liniowej i manewrowej
    • prowadzenie pociągów towarowych po sieci PLK i innych zarządców infrastruktury oraz bocznicach
    • kontrola prawidłowości zapisu szybkościomierzy
    • prowadzenie dokumentacji związanej z pracą maszynisty
    • nadzór nad pracą pomocnika maszynisty
    Wymagania:
    • świadectwo złożenia egzaminu kwalifikacyjnego na stanowisko maszynisty pojazdu trakcyjnego lub świadectwo maszynisty,
    Oferujemy:

  • Ustawiacz, Manewrowy

    Miejsce pracy: bocznice KWK Mysłowice- Wesoła lub Ziemowit

    • kierowanie oraz wykonywanie manewrów w swoim okręgu nastawczym przy pomocy przydzielonej lokomotywy
    • sprzęganie i rozprzęganie pojazdów kolejowych, przestawianie zwrotnic i wykolejnic
    • zabezpieczanie pojazdów kolejowych przed zbiegnięciem
    • operatywna realizacja planu pracy manewrowej
    • współpraca w dziedzinie organizacji ruchu, załadunku z jednostkami uczestniczącymi w procesie realizacji usług
    Wymagania:
    • świadectwo złożenia egzaminu kwalifikacyjnego na stanowisko ustawiacza, manewrowego
    • stan zdrowia pozwalający na wykonywanie zawodu
    • uprawnienia obsługi kołowrotu będą dodatkowym atutem
    • odpowiedzialność i sumienność